Marmara Adası Saraylar Kadınlar Plajı

Marmara Adası Kadınlar Plajı

Marmara Adası Kadınlar Plajı

Balıkesir‘e bağlı Marmara Adası‘nın kuzeyinde Saraylar Beldesi yer almaktadır. Saraylar Beldesi, İstanbul’a yakınlığı ( 4- 5 saat), temiz denizi, kum plajı ve daha da önemlisi kadınlar plajı arayanlar için güzel bir alternatif.

Saraylar Beldesi ile ilgili ulaşım, konaklama gibi detaylara da buradan ulaşabilirsiniz.

Saraylar’da belediyeye ait bir kadınlar plajı var. Bu plaj Büyük Kum Plajı olarak da anılıyor. Yine belediyeye ait olan meşhur Abroz (Küçük Kum) Plajı‘nın arka tarafında. Büyük Kum Plajı’nın Küçük Kum Plajı’na göre önü daha açık. Bundan dolayı hafif bir dalgası var ama plajı ince kumlu ve denizi sığ.

Marmara Adası Abroz Plajı

Fotoğrafta solda görünen koy Abroz Plajı. Arka taraftaki daha açık koy ise Kadınlar Plajının yer aldığı Büyük Kum Plajı.

Saraylar’daki kadınlar plajı maalesef KORUNAKLI BİR PLAJ DEĞİL. Büyük Kum plajının yarısına bir paravan çekmişler ve kadınlar plajı demişler.

Saraylar Bayanlar Plajı

Saraylar Bayanlar Plajı

Paravan denizin içine de uzanmıyor, sadece plajı ayırmış. Aslında denizin içinden de uzanıyormuş ama rüzgar almış götürmüş. Sonra da tekrar takmamışlar. Paravanın ilerisi ise normal plaj. Oradan bakılınca rahatlıkla plaj görünebiliyor. Belde sakinleri bu durumu bildiği için genelde erkekler o plajı kullanmıyor ama yoğun dönemlerde, bilmeyen ziyaretçiler boş plajmış deyip kullanabiliyorlar.

Ayrıca beldeye gelirken yol üzerinden de plaj görünüyor ama çok uzakta olduğu için plajdakilerin seçilmesi çok mümkün değil. Aşağıdaki fotoğrafta sağ taraf Kadınlar Plajı, sol taraf ise aile plajı. Aslında belediye tüm koyu kadınlar plajı olarak kapatsa çok güzel bi plaj olur.

Büyük Kum Plajı

Büyük Kum Plajı

Herkesin kendi tercihi. İsterseniz erkekler yok en azından diyebilirsiniz, haşema ile yüzebilirsiniz. İsterseniz görünmüyor deyip tesettürsüz girebilirsiniz. Ya da alternatif olarak bone ve haşema ile girip, deniz içinde çıkartıp belinize bağlayabilirsiniz 🙂

Saraylardaki kadınlar plajı belediyeye ait olduğu için ücretsiz. Hatta tüm adadaki plajlarda olduğu gibi şemsiyeler de ücretsiz. İsterseniz plajlardaki işletmeden şezlong alabilirsiniz. Ücreti günlük 5 TL. İsterseniz de kendi kilim, havlu, hasırınızı da şemsiyelerin altına serebilirsiniz.

İstanbul’a yakınlığı, ücretsiz olması, kum ve sığ olduğu düşünüldüğü zaman özellikle Yalova kadınlar plajları ile karşılaştıracak olursak çok ciddi fark atıyor.

Plajda bi işletme var. Ama çok ciddi bir hizmet beklemeyin. Patates köfte, gözleme, tost gibi atıştırmalık yiyecekler içecek temin edebilirsiniz. Fiyatları 5 TL – 15 TL civarı. Zaten plajın hemen dışında da bir çok büfe var.

Plajın içinde WC, duş ve soyunma odaları da var. Başka plajlarla karşılaştırınca biraz bakımsız. Belediyeye ait olduğunu ücret ödemediğinizi unutmayın, çok kaliteli bi hizmet ve mekan beklemeyin.  En önemlisi temiz kullanalım, bulduğumuzdan da temiz bırakalım.

Plajda mayo, güneş kremi, simit gibi ufak tefek eksiklerinizi giderebileceğiniz ufak bir alan daha var. Eğlence isteyenler için müzik yayını da var. Yine hafif bi kına gecesi tadında.

Plajın girişinde kimlik kontrolü olmadığı için erkek çocuklar için bir yaş sınırı yok. Göz kararı alıyorlar. Bi kaç kere, yaşı büyük çocuklar zabıtaya şikayet etmişler çıkartmışlar. Anlayacağınız çocuğun kalıbına göre. Bizim gördüğümüz de en fazla 6-7 yaşında erkek çocuklar vardı.

Saraylar Kadınlar Plajı VIP Bölmesi

Saraylar Kadınlar Plajı VIP Bölmesi

Plajda bir de VIP kısım var. Burada şezlonglar minderli 🙂 Burası için de kişi başı 10 TL ödemeniz gerekiyor. Ayrıca büfeden bir isteğiniz olursa direkt buraya da servis yapıyorlar. Açıkçası bu kısım çok ortada. Güneşlenmek için tercih edilebilecek gibi değil.

Plajın eksiklerinden biri denizde dubalar yok. Duba olması insana güven veriyor. Yüzmeyi bilmeyenler ve çocuklar için rahat oluyor. Kıyıdaki yoğunluktan sıkılanlar için de alternatif oluyor.

Mescidi yok. Plajın çıkışında hemen bir mescit var. Orayı kullanabilirsiniz. Plajdaki işletmeci aynı zamanda can kurtaran 🙂

Plaj ile ilgili sormak istediğiniz sorular olursa, plajdaki işletmeci Büyük Kum Nebahat ablayı arayabilirsiniz. Konaklama için yer ayarlama konusunda da yardımcı oluyorlar. Saraylar Kadınlar Plajı İletişim Telefonu: 05365570211

Şimdiden iyi tatiller dileriz 🙂

İstanbul’a yakın Yalova Esenköy Kadınlar Plajları ile ilgili yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Saraylar Kadınlar Plajı

Saraylar Kadınlar Plajı

 

3 thoughts on “Marmara Adası Saraylar Kadınlar Plajı

  1. Geri bildirim: Esenköy Kadınlar Plajları | #Baz Family on The Way

  2. Geri bildirim: Marmara Adası – Saraylar Rehberi – Konaklama, Ulaşım, Yaşam | #Baz Family on The Way

  3. Bende istanbul içinde bir kadınlar plajı arıyordum tam böyle rehberleri yazıları vs. gezerken http://kadinlarplajiservisi.com/ diye bir siteyle karşılaştım sarıyer altınkum kadınlar plajına gitmeye karar verdim ve evden alıp eve tekrar bıraktılar hiç yorulmadan tatilimin keyfimi çıkardım saraylara’da gittim ama bence bu dediğim daha iyi genede deneyin siz bilirsiniz kızlar 🙂

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s