2015 Nasıl Geçti?

Sizin ne kadar izniniz var diyenler! Size iki çift lafımız var 🙂 🙂 Öncelikle, özel sektör çalışanları olarak yıllık 14 günlük yasal iznimizden farklı bir iznimiz yok. 😀

 2016’nın yaklaştığı şu günlerde, 2015’te bu 14 günlük izinlerimizde ne yaptık? Buyrunuz okuyunuz.

14 gün yıllık iznimizin 9 gününü yurt dışında kullandık ve hafta sonlarını da birleştirerek 17 gün yurt dışındaydık. 8 farklı ülkede 19 şehir gezdik.

Geriye kalan 5 günlük iznimizde, yine hafta sonları ile birlikte Türkiye’de 18 farklı şehir gezdik ve 34 gün tatil yaptık.

Yani toplamda 14 gün izin kullanarak 51 gün tatil yaptık ve 9 ülkede 37 farklı şehir görme fırsatı bulduk. Farklı bir istatistik ile bakacak olursak yılın %14’ünde şehirdışındaydık 🙂

Peki 2015 yılında en beğendiğimiz, bu yılımızı en güzel anlatan fotoğraf hangisiydi derseniz eğer, “Good memories never die!” deriz 🙂

20150307_140606x.jpg

3 1.jpg

Ocak:

 • Kış turizmini atlamadık. İstanbul’a yakınlığı ve hafta sonu kayak merkezlerindeki otellerin fiyatlarının yüksekliği sebebi ile tercihimizi günübirlik Kartepe turlarından yana kullandık.

 

Mart:3.jpg 

 • Yine 1 günlük bir tur ile  Kartepe‘ye gittik.

 

 • Mart ayında bir fuar için 3 gün İspanya‘ya gidecektik. Gitmişken 2 gün daha izin alıp hafta sonunu birleştirerek 4 gün Barselona ve Madrid‘i gezdik. Barselona için öneri ve gezi notlarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

3 3.jpg

Nisan:

 • Çift olarak aldığımız karar doğrultusunda, özel günlerimizde hediye almak yerine yeni yerler keşfediyoruz 🙂 Nisan’da Yusuf’un doğumgünü ile bir arkadaşımızın düğünün aynı güne denk gelmesi ile yönümüzü Bursa‘ya çevirdik. Mudanya, Bursa ve Oylat rotasını izledik. Bir gece Oylat Kaplıcalarında konakladık.

4 1.jpg

4 3.jpg

 • Yine Nisan ayında bir firmanın hediyesi olarak İzmit-Gölcük’teki The Ness Thermal Hotel‘de 1 gece konakladık. 2 gün tatil yaptık. Bizim için güzel bir kafa dinlemece oldu.

Mayıs: Mayıs ayında sadece 1 hafta sonu evdeydik. Diğer günler hep şehir dışındaydık. Hatta o derece ki 19 Mayıs tatili birleştirmedik evde dinlendik:)

 • İlk hafta sonu, 1 Mayıs’ta, sevgili EKOTEK vakfımızın bir gezisi vardı. 55 kişilik bir ekip olarak, 1 gün izin kullanarak 4 günlük bir tur yaptık. Tur demek basitleştiriyor aslında bunu. 4 günlük her şeyden uzaklaştığımız, ruhumuzu doyurduğumuz bir yolculuktu. Konya, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Ankara rotasını izledik.

5 e3.jpg5 e4.jpg

 • 5 a.jpgBir firmadan babama gelen 2 gecelik Antalya Şah-inn Otel’de konaklama hediyesini ve babamın gitmek istemediğini duyunca, duramadık. Yüksek sezonda dudak uçurtan fiyatları ile İslami tatil konseptindeki bu oteli görmek için atladık uçağa. 1 gün izin kullandık 3 gün Antalya’daydık. Böylece deniz sezonunu açmış olduk.
 • Yine Mayıs ayında işyerinden 20 kişilik bir ekip olarak haftasonu 2 günlük Safranbolu-Amasra gezisi yaptık.

5 .jpg  5 3.jpg

Haziran:

 • Kübra’nın doğum günüydü 🙂 30 Mayıs- 7 Haziran tarihlerinde 5 kişi araba kiralayarak 9 günlük bir Balkan Turu yaptık. Kosova-Makedonya- Arnavutluk- Karadağ – Bosna Hersek, Sırbistan‘ı gezdik. 6 ülke 16 şehir gördük. Kişi başı 1000 TL’ye mal ettiğimiz bu gezimizin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

6.jpg   6 3.jpg

6 2.jpg

7.jpg

Temmuz:

 • Razaman Bayramında ailemiz ile birlikte Esenköy’deydik. Yarım gün izin kullanarak 4 günlük deniz tatili yaptık. Yazın, yakın bir yerlerde deniz tatili yapmak isteyen ve özellikle kadınlar plajı arayanlar için Esenköy tavsiye edilebilir. Esenköy’deki kadınlar plajı ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.8 .jpg

Ağustos:

 • Ağustos ayında, ailemiz 15 gün İhlas Armutlu Tatil Köyü’ndeydi. Hareketli geçen düğün sezonu sebebi ile sadece bir haftasonu onlara eşlik edebildik. 2 günlük Yalova- İhlas Armutlu kaçamağı yaptık. Burası ile ilgili merak edilenlere ulaşmak için tıklayınız.

Eylül:

 • Bir haftasonu arkadaşlarımız ile birlikte Kırklareli İğneada’daydık. Hem deniz hem doğa bir arada çok güzel bir gezi oldu. Detaylı gezi rehberine buradan ulaşabilirsiniz.9 7.jpg
 • Yine bir arkadaşımızın düğünü vesilesi ile bir haftasonu Ankara’daydık.
 • Kurban Bayramı için yönümüzü ailemizin yanına Hatay’a çevirdik. 9 gün Hatay’daydık. Bu seferki gidişimizde Maraş, Antep, Halfeti (Urfa) ve Adana‘yı da gezme imkanı bulduk. Hepsi birbirinden güzeldi ama favorimiz Gaziantep oldu. Tekrardan gidilmek üzere listemize eklendi. 9 1.jpg

Ekim:

 • Evlilik yıldönümümüzdü. Yakın ve sakin bir yerde kafa dinlemek istedik ve tercihimizi Anadolu Kavağı’ndaki Taşlıhan Otel‘den yana kullandık.

10 (2).jpg

Kasım:

 • Yine bir iş ziyareti sebebi ile Paris’teydik. 1 gün izin kullanarak 3 gün Paris’i gezdik. Burası ile ilgili notlara ulaşmak için tıklayınız11 2.jpg

Aralık:

Yine 31 Aralık’ta yılın kapanışını Hatay‘da yapacağız 🙂

Tabi şöyle geri dönüp baktığımız zaman yazılmamış o kadar çok gezi yazısı var ki! Gezmekten yazmaya fırsat bulamadık 🙂 Bunları da en kısa zamanda tamamlama sözü vermiş olalım buradan:)

2016’da yeni gezilerle, keşiflerle sağlık, mutluluk ve huzurla görüşmek üzere!!

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s