İhlas Armutlu Tatil Köyü – 4 Mevsim Tatilin Adresi

İstanbul’dan kaçıp 1-2 günlüğüne de olsa bir yerlere gidip, nefes almayı, dinlenmeyi kim istemez ki! Yalova‘daki İhlas Armutlu Tatil Köyü, deniziyle, yeşiliyle, huzurun adresi. Yaz mevsiminde denizinin tadını çıkartacağınız, kış aylarında kaplıcasında dinleneceğiniz güzel bir alternatif var.

2,500 metre sahil şeridine sahip, 11 blok, 1,686 daireden oluşan bir tatil köyü burası. Büyük çoğunlukla muhafazakar kesim tarafından tercih ediliyor.

Biz de sizin için iyi yönleri ile kötü yönleri ile bu tatil köyünü inceledik. İncelemesi bizden gezmesi sizden 🙂ihlas-armutlu-tatil-koyu-10-887eab04-bcmmk

REZERVASYON VE ÖDEME

Tesiste konaklamak için yoğun dönemlerde en az 2 hafta önceden tesis ile iletişime geçmeniz gerek. İnternet sitelerinden rezervasyon formunu doldurabileceğiniz gibi telefon ile de rezervasyon yaptırabilirsiniz. Rezervasyon için konaklama ücretinin tamamını ödemeniz gerekiyor. Rezervasyon bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Tesisle ilgili bilgi almak ve konaklama ücretlerini öğrenmek için de buraya tıklayabilirsiniz.

İhlas Armutlu Denizi

İhlas Armutlu Denizi

İhlas Armutlu iletişim telefonu : 0226 531 10 00

Tesise ödediğiniz ücret sadece konaklama ücretini içeriyor. Tesisin içerisinde spa, havuzlar, lunapark, restoran gibi alanlarda ayrıca ücret ödüyor olmanız gerekiyor.

DAİRELER

İhlas Armutlu Tatil Köyündeki dairelerin en güzel tarafı hepsi deniz manzaralı. 50 m2’lik en küçük daireleri hariç tüm dairelerin balkonu var. Bu balkonunuzda mavi ve yeşilin bir arada olduğu manzaranızda kahvaltınızı yapabilirsiniz.

İhlas Armutlu Tatil Köyü

İhlas Armutlu Tatil Köyü

Farklı boyutlarda daire seçenekleri var. Buradan inceleyebilirsiniz. Gidecek kişi sayısına göre kiralama yapabilirsiniz. Dairelerde kiralamayı kişi sayısı üzerinden yapmıyorsunuz. Bir dairede kaç kişi kalacağınız size kalmış. Koltukların yastıklarını da yere serip yatmak için kullanabilirsiniz. 3 kişilik dairede 6 arkadaş kaldığımız olmuştu 😀

Dairelerin hepsinde kaplıca suyu mevcut.

Tesisin en büyük eksikliklerinden biri dairelerde ücretsiz WI-FI yok. Sadece TTNET WI-FI var. Böyle bir yerde internete ne gerek var diye düşünenler olabildiği gibi, internet ihtiyacı olanlar da olabilir.

YEME İÇME

Maalesef burada yemekleri sizin yapmanız gerekiyor. Kısa süreliğine gidiyorsanız eğer hiç bunlarla uğraşmayıp tesisin restoranında yemeklerinizi yiyebilirsiniz. Ama şimdiden söyleyelim fiyatları ortalamanın üstünde.

Alternatif olarak tesisin ana kapısından çıktığınız zaman hemen solda bir çok restoran var. Daha fazla çeşidi daha uygun fiyata bulabilirsiniz.

Eğer uzun süreli ya da kalabalık gidiyorsanız yemekleri evde hazırlamanız daha uygun olabilir. Dairelerde ihtiyacınız olabilecek tabak, çanak, tencere vs var. Kalabalıksanız evden yedek götürmeniz iyi olacaktır. Yeriniz müsaitse ve uzun süre kalacaksanız çantanıza bir de kettle atabilirsiniz.

İhlas Armutlu Tatil Köyü Kadınlar Plajı

İhlas Armutlu Tatil Köyü Kadınlar Plajı

KADINLAR PLAJI

Kadınlar plajı  tatil köyünün – tabiri caiz ise – dolup taşmasının en büyük sebebi. Plajın girişi ücretsiz. Yine plajdaki şezlong ve şemsiyeleri ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Şezlong bulmanız için sabah 10:00’dan önce plaja gelmeniz gerekiyor.

Sabah 9:00 -19:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Can kurtaran, yiyecek -içecek alabileceğiniz yerler, mescit, soyunma kabini, duşlar vs. ihtiyacınız olan her şey mevcut.

Deniz maalesef taşlık ve şans işi. Bazen çok güzel bir deniz ile karşılaşabiliyorsunuz, bazense yosunlu, denizanalı ve dalgalı. 😦 Çoğunlukla öğleden önce daha temiz oluyor.

Kadınlar plajının iç kısmı dışarıdan görünmüyor ama maalesef bazen denizden geçen tekneler olabiliyor.

İhlas Armutlu - Bayanlar Havuzu

İhlas Armutlu – Bayanlar Havuzu

Denizde yüzmeyi sevmiyorsanız eğer sizin için de güzel bir alternatif. Kadınlar plajının olduğu yerde bir de üstü açık havuz var. Havuzda kaydıraklar da var. Plajda güneşlenip buradaki havuzda yüzebilirsiniz. Gün içinde 2 buçuk saatlik havuz seansları var. Saat 8 TL.

7 yaşından büyük erkek çocukları bu plaja alınmıyor. Erkek çocuklar için kapıda kimlik ibraz etmeniz gerekiyor. Aksi halde plaja almıyorlar.

PERSONEL

Maalesef tesisin her yerinde muhatap olduğunuz personel ciddi anlamda kötü, kaba, ilgisiz… Bu yazıda ayrı başlık açmayı gerektirecek kadar kötüler. Mümkün olduğunca personel ile muhatap olmadan tatilinizi yapmanız, keyfiniz ve sinirleriniz açısından faydalı olacaktır.

Su Sporları Fiyatları

Su Sporları Fiyatları

ETKİNLİKLER

Tesiste yaz sezonunda aşağıdaki hizmetler verilmektedir.

Su sporları: Jet-ski, armut, muz (banana), yastık gibi farklı aktiviteler yapabilirsiniz. Sadece yazın hizmet veriyorlar. Sahilde sol tarafta ofislerine ulaşabilirsiniz

Tabi bunlar için de ücret ödemeniz gerekiyor. Ücretleri şu şekilde:

 • Jetski: 10 dk. 100 TL
 • Deniz bisikleti: 30 dk. 15 TL
 • Banana: 1 kişi 20 TL
 • Yatak: 2 kişi 70 TL
Tekne Turları

Tekne Turları

Tekne turu: Sahilde iskelede bir gemi var. Belli günlerde turlar yapıyorlar. Cumartesi günü Melekler Adası turu var. Melekler adası dediği yer de aslında Tirilye imiş. Tirilye (Zeytinbağı) ile ilgili de gezi yazısını da çok yakında ekleyeceğiz. Ayrıca cuma akşamları da teknede kadınlar matinesi yapılıyor. Bunların haricinde Mudanya Turları da yapılıyor.

ATV Turu: İFA’nın önünden ATV kiralayarak, civarda ATV turu da yapabilirsiniz.

Animasyonlar: Yaz akşamları da konser, illüzyon gösterisi gibi farklı animasyon etkinlikleri oluyor. Bunlardan biri Zilli Zarife idi. Kadın kılığına girmiş bir erkek, kadınlar matinesi tadında, kadınları sahneye topluyor ve kadınlar oynuyorlar. Muhafazakar bir yerde kadın kılığına girmiş bir erkek ile yapılan, böyle bir eğlenceye ne gerek var!

SPA

İhlas Armutlu’da kür merkezi kısmı var. Bu kısımda termal kaplıca havuzu, sauna, fin hamamı (buhar banyosu) ve hamam yer alıyor. Diğer otellerde genellikle bu tesislerin kullanımı ücretsiz olurken, burada ayrı ödeme yapmanız gerekiyor, fiyata dahil değil. Seanslık olarak, aldığınız jeton ile kullanabiliyorsunuz. Masaj satın alırsanız kür merkezinden ücretsiz olarak faydalanıyorsunuz.

Buradaki en güzel hizmetlerden biri aile havuzları. İçerisinde küçük bir havuz, sauna yer almakta. Saatlik olarak aile havuzunu kiralayabiliyorsunuz. 2 saat alanlara 1 saati ücretsiz olarak veriliyor. Eğer ailecek gittiyseniz ve ayrı havuzlarda tatil yapmak istemiyorsanız bu aile banyolarını tercih edebilirsiniz. Her kullanımdan sonra yarım saat ara veriliyor, havuz suyu boşaltılıyor ve temizliği yapılıyor. Saatlik ücreti 50 TL.

Bunların haricinde tuz odası, çamur ve balık terapisi gibi farklı hizmetler de veriliyor.

Ücretli de olsa, kışın gelip soğuk havaya rağmen bu sıcak kür merkezinde vakit geçirmek çok keyifli oluyor.

İFA Marketi

İFA Marketi

ALIŞVERİŞ

Tesiste ortada  hemen deniz kenarında İFA marketi var. Aslında buraya bir AVM diyebiliriz, çünkü içinde market, denize kıyafetleri hediyelikçiler, cafeler vs var. Tesisin restoranı da yine bu binada.

Marketin fiyatları yine ortalamanın üstünde. Evde yemek yapacaksanız, alışverişinizi yapıp gelebilirsiniz. Ya da Armutlu’nun merkezine inip burada hem gezer hem alışverişinizi yapar dönersiniz.

Deniz otobüsleri için rezervasyonu da yine buradan yaptırıyorsunuz.

Yine, özellikle erkek çocukların çok sevdiği internet cafeler de burada.

ULAŞIM

İstanbul’dan 1:30- 2 saat mesafede. Yol gözünüzde büyümeden gidebilirsiniz.

 • Deniz Otobüsü: İstanbul’dan deniz otobüsleri ile 1 buçuk saatte buraya ulaşabilirsiniz. Yazın sefer sayıları artırılıyor. Kabataş’tan BUDO ile Kadıköy ve Yenikapı’dan da İDO ile buraya ulaşabilirsiniz. Kadıköy’den kalkan deniz otobüsü, Yenikapı’dan da yolcu aldıktan sonra İhlas’a varıyor. Yazın TURYOL‘un seferleri ile de ulaşabiliyorsunuz.Bilet fiyatları 18-25 TL arası değişiyor. Fiyatlarda öğrenci indirimi de var. Deniz otobüslerinin kötü yanı sefer saatleri. Genellikle sabah saatlerinde sefer olmuyor. Dolayısı ile öğleden sonra ya da akşam tesise varıyorsunuz.
 • Yalova - İhlas Otobüs Seferleri

  Yalova – İhlas Otobüs Seferleri

  Yalova’dan aktarma ile: Eğer deniz otobüsü sefer saatleri size uymadıysa, ya da bilet bulamadıysanız bir diğer alternatif ise deniz otobüsü ile Yalova’ya gelmek ve limandan kalkan Armutlu Koop. otobüsleri ile gelmek . İstanbul’dan Yalova’ya çok sık sefer oluyor ve 1 saat sürüyor. İDO‘dan sefer ve bilet bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Otobüs ise Esenköy’e uğrayarak devam ediyor, yaklaşık 1 buçuk saat sürüyor. Karşılıklı otobüs kalkış seferleri  şu şekilde. Güncel sefer saatlerine buradan ulaşabilirsiniz. Yalova- Armutlu otobüs firmasının telefonu: 0 226 531 47 38

 • Esenköy’den aktarma ile: Esenköy’e gelip Yalova’dan kalkan ve Esenköy’e uğrayıp Armutlu’ya giden otobüslerle de İhlas’a ulaşabilirsiniz. Buradan otobüs yarım saat sürüyor.
 • Araç ile: Araç ile feribot ile Eskihisar’dan Topçular’a geçerek yolunuza devam edebilirsiniz. Buradan sonra 2 alternatif var. Sahil yolu üzerinden Esenköy’den gitmek ya da Gemlik üzerinden gitmek. Sahil yolu çok iyi değil, çok dönmeniz gerekiyor. Bunun için Gemlik üzerinden gitmeniz daha iyi olacaktır.

DEVREMÜLK SATIN ALMA

İsterseniz buradan 15 günlük devremülk de satın alabilirsiniz. Kış dönemi 6,000 TL, bahar dönemi 10,000 TL, yaz dönemi ise 50,000 TL  civarında. Kiraya verirseniz de yıllık 5000 TL – 5,750 TL kira getirisi var.

3 thoughts on “İhlas Armutlu Tatil Köyü – 4 Mevsim Tatilin Adresi

 1. Biz de gittik, rezervasyon yaparken ücretin yarısı istendi bizden, tatilin başlayacağı gün geri kalan yarısını ödedik ve kadınlar eglencesinde erkeğin ne işi var demissiniz erkek sadece sunuculuk yapıyor ve sonra yanınızda olmuyor

  Beğen

  • Merhaba İrem hanım, ilginiz için teşekkür ederim öncelikle. Bizden rezervasyondan önce ücretin tamamını ödememizi istemişlerdi. Farklı dönemlerde uygulamaları değişiyor olabilir.

   Eğlence konusunda da eleştirdiğim şey kadın kılığına girmiş bir erkeğin olmasıydı. Bir çok kaynakta yer aldığı üzere kadın kılığına girmiş erkek ve erkek kılığına girmiş kadın dinimizce hoş karşılanmamıştır.

   Beğen

 2. Geri bildirim: Retaj Termal Otel – Yalova | #Baz Family on The Way

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s